Zalecenia dla uczniów Szkoły Podstawowej w Trzciele w związku z organizacją nowego roku szkolnego 2020-21

Drodzy uczniowie Szkoły Podstawowej w Trzcielu

W zwiazku z rozpoczynającym sie nowym rokiem szkolnym w warunkach zagrożenia wirusem covid 19 dyrekcja Zespołu Edukacyjnego w Trzcielu przedstawia zalecenia w postępowaniu i zachowaniu wszystkich uczniów od dnia 01-09-2020 r. na terenie naszej szkoły

Zalecenia dla uczniów przebywających na terenie
Szkoły Podstawowej w Trzcielu

1. Do szkoły przychodzą uczniowie zdrowi bez widocznych objawów chorób górnych dróg oddechowych (kaszek, katar,  kichanie gorączka, bóle mięśniowe  ogólne złe samopoczucie)
  2. Na terenie szkoły uczeń przebywa w maseczce lub przyłbicy  (osłonięty nos i usta)
  3. W klasie  na zajęciach uczeń zwolniony jest z noszenia maseczki (przyłbicy)
  4. Przed wejściem do budynku szkoły uczeń na obowiązek zdezynfekować dłonie rąk
  5. Przed każdym wejściem do klasy uczeń również ma obowiązek zdezynfekowań dłonie
  6. Zaleca się mycie rąk przez uczniów po przyjściu na lekcję z placu szkolnego
  7. W razie potrzeby uczniowi przychodzącemu do szkoły wykonuje się mierzenie temperatury ciała za pomocą termometru bezdotykowego
  8. Uczniowie dojeżdżający do szkoły po wejściu do budynku szkoły po zdezynfekowaniu dłoni  udają się do szkolnej świetlicy i tam  czekają na rozpoczęcie zajęć
  9. Uczniowie dojeżdżający  po zakończeniu zajęć lekcyjnych  niezwłocznie udają się do świetlicy szkolnej i tam pod opieka nauczycieli świetlicy czekają na odjazd do domu
  10. Uczniowie miejscowi (dochodzący z Trzciela) do szkoły przychodzą najwcześniej na 10 min przed planowanymi zajęciami szkolnymi
  11. Uczniowie miejscowi maja obowiązek niezwłocznego opuszczenia terenu szkoły zaraz po zakończeniu zajęć szkolnych (ewentualnie po zajęciach pozalekcyjnych)
  12. Uczniowie z Trzciela zapisani do świetlicy szkolnej po zakończeniu zajęć maja obowiązek natychmiastowego udania się do świetlicy do czasu w którym nauczyciel wyrazi zgodę uczniowi na powrót do domu
  13. Uczeń ma obowiązek zgłosić najbliższemu pracownikowi szkoły objawy złego samopoczucia)
  14. Uczeń z objawami chorobowymi jest przenoszony niezwłocznie do izolatorium. Tam w obecności opiekuna szkolnego oczekuje na swoich rodziców.
  15. Na przerwie międzylekcyjnej,  na korytarzach i w innych pomieszczeniach szkolnych (gabinet dyrektora, sekretariat, gabinet pedagoga i psychologa szkolnego ) uczeń ma obowiązek noszenia maseczki (przyłbicy)
  16. Podczas przerwy spędzanej na świeżym powietrzy uczeń nie ma obowiązku  zakrywania nosa i ust pod warunkiem zachowania dystansu społecznego (min 1,5 m odległości od drugiego człowieka)
  17. Podczas zajęć lekcyjnych, na prośbę nauczyciela uczeń zobowiązany jest do zakrycia ust i nosa (na czas bezpośredniego kontaktu z nauczycielem)
  18. Uczniowie wchodzą do szkoły do specjalnie wyznaczonych stref. Tam tez spędzają czas nauki.
  19. Uczniowie  na przerwie przebywają w wyznaczonych strefach (na korytarzach szkolnych i terenie poza  budynkiem szkoły)
  20. Uczeń ma zakaz dowolnego przemieszczania się poza swoja strefę szkolną z wyjątkiem
    1. Udziału w zajęciach sportowych, komputerowych  i językowych (gdy jego klasa jest podzielona na grupy) Uczeń czaka na nauczyciela w swojej strefie pod drzwiami swojej klasy. Dopiero nauczyciel ww. przedmiotów prowadzi uczniów na konkretne zajęcia
    2. Korzystania ze świetlicy szkolnej – Do świetlicy szkolnej uczeń jest prowadzony przez nauczyciela z którym skończył ostatnią lekcję.
    3. Korzystania ze stołówki szkolnej (wg ustalonego przez dyrektora szkoły harmonogramu spożywania posiłków)
    4. Załatwiania pilnych spraw uczniowskich w sekretariacie szkolnym
    5. Uczeń ma obowiązek wykonywania wszelkich poleceń związanych z organizacją pracy szkoły i zachowania reżimu sanitarnego.