Uczniowie naszej szkoły w Sejmiku Wojewodztwa Lubuskiego

III lubuski sejmik dziecięcy

1 czerwca, w Dniu Dziecka, obradował lubuski sejmik dziecięcy. W obradach wzięły udział dzieci reprezentujące wszystkie powiaty regionu lubuskiego. Szkoły, z których pochodziły, wybrane zostały losowo. Celem inicjatywy było przekazanie uczniom praktycznej wiedzy o funkcjonowaniu samorządu oraz sposobów korzystania z funduszy unijnych. Naszą szkołę reprezentowali: Weronika Kodrycka, Aleksandra Olejniczak, Mikołaj Szawerda

Obrady prowadził Przewodniczący Sejmiku Czesław Fiedorowicz. Młodzi radni podzieleni zostali na 5 klubów: żółty, fioletowy, błękitny, biały i granatowy. Towarzyszyli im przedstawiciele dorosłego sejmiku: Anna Synowiec, Barbara Kucharska, Bożena Osińska, Łukasz Mejza, Sebastian Ciemnoczołowski, Sławomir Kowal, Natalia Pawlak, Grażyna Dereń, Zbigniew Kołodziej, Klaudiusz Balcerzak, Anna Chinalska oraz Małgorzata Gośniowska-Kola. Zarząd województwa reprezentowali marszałek Elżbieta Anna Polak oraz wicemarszałek Stanisław Tomczyszyn.
Pierwszą zasadą podczas obrad, do której przestrzegania wezwał przewodniczący był... uśmiech. – To najważniejsza zasada, jaka powinna dziś obowiązywać na tej sali – mówił Czesław Fiedorowicz.
Poparła go także marszałek Elżbieta Anna Polak. – Bardzo się cieszę, że Pan przewodniczący wydał taki rozkaz, że wszyscy mamy się uśmiechać. Brakuje nam na co dzień tego uśmiechu. Na sejmikach też bywa różnie. Nieraz są to bardzo poważne tematy i trudno o uśmiech, gdy trzeba rozwiązywać wielkie problemy – mówiła.

Młodzi radni podczas obrad klubowych zastanawiali się, jak skutecznie wypromować Lubuskie. Ich zadaniem było wymyślenie hasła promocyjnego oraz przygotowanie jego uzasadnienia.

Klub radnych FIOLETOWY: "Małe województwo, wielkie nadzieje”

Klub radnych ŻÓŁTY: „Lepsze, bo młode Lubuskie”

Klub radnych BIAŁY: „Gdzie pól i lasów blask, tam Lubuskie wita was”, „Zielone Lubuskie, nasz wspólny dom”

Klub radnych GRANATOWY: „Wielka ucieczka w lepsze Lubuskie”