Obchody Dnia Patrona w Szkole Podstawowej w Trzcielu

09 maja 2012 roku obchodziliśmy w Szkole Podstawowej  najważniejsze święto czyli Dzień Patrona szkoły.

Dyrekcja przygotowała mnóstwo atrakcji.  Dzień rozpoczęliśmy od uroczystej mszy, po której uczniowie obejrzeli prezentację przedstawiającą  sylwetkę majora Henryka Dobrzańskiego- patrona naszej szkoły. Przedstawione zdjęcia, przybliżyły osobę patrona uczniom- mogli poznać jego pasję, jaką było jeździectwo. Zrozumieli także, jak ważna była jego decyzja o kontynuowaniu dalszej walki we wrześniu 1939 roku. Mszę zakończył hymn szkoły ,” My spadkobiercy majora Hubala” , do którego melodię ułożył pan Henryk Górny, odśpiewany przez uczennicę klasy czwartej- Kasię Klus, której akompaniowała Julia Janeczek. Następnie pochód uczniów prowadzony przez poczet sztandarowy, przeszedł ulicami miasta na salę widowiskową, gdzie  kolejną atrakcją tego dnia były IX Spotkania Teatralne Gmin Regionu Kozła. Przygotowaniem tej części uroczystości kierowała pani Zyta Wojciechowska. Dzień Patrona uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście: burmistrz Trzciela- pani Jolanta Bobrowska, przedstawiciele Gospodarczego Banku Spółdzielczego w Trzcielu,  dyrektor Domu Kultury i Biblioteki Miejskiej. Przybyła także dyrektor Zespołu Edukacyjnego w Brójcach.  Pani burmistrz złożyła uczniom i pracownikom szkoły życzenia z okazji święta szkoły i wręczyła na ręce dyrektora szkoły – pana Dariusza Orzeszko- upominki dla szkoły.

Podczas spotkań teatralnych  zaprezentowały  się grupy :

• z Miedzichowa przyjechała grupa kierowana przez panią Renatę Lodzińską- zaprezentowali przedstawienie pod tytułem: „Pogotowie ekologiczne”;
  • ze Zbąszynia z przedstawieniem ,, Kłopoty Dorotki” przyjechała grupa przygotowywana przez panią Dorotę Sikucińską;
  •  Babimost przygotował ,,Smerfy i ich spotkania ze znanymi ludźmi ”-bardzo liczną grupą najmłodszych uczestników kierowała znakomicie pani Anna Mężyńska- Boboryko;
  • wielki aplauz publiczności wzbudziło też przedstawienie ,, Kot w butach” – przygotowane pod kierunkiem pani Marty Nowak  z Zespołu Edukacyjnego w Trzcielu, w którym występowali uczniowie klasy czwartej i piątej.

Przerwy między spektaklami urozmaicali publiczności występami  uzdolnieni uczniowie naszej szkoły. Każda z występujących grup otrzymała pamiątkową statuetkę oraz dyplomy.  Cieszymy się, że nasze święto szkoły już od wielu lat staje się także świętem teatru i gromadzi wielu oglądających.