Wtorek, 2024-05-21

Imieniny: Jana, Moniki

Wyjazd do Nowego Tomyśla na spektakl muzyczny pt. „Dzwonnik z Notre Dame”

W czwartek, 27 października 2016 r. klasa III a i III c wraz z wychowawczyniami p. W. Sawką i p. I. Załucką oraz z p. Fułat pojechały do Nowego Tomyśla na spektakl muzyczny pt. „Dzwonnik z Notre Dame”. Jest to piękna opowieść o garbatym Quasimodo, który pokonuje swój lęk przed otoczeniem, przełamując barierę samotności i odrzucenia. To jednocześnie historia o miłości, tęsknocie i możliwości odwrócenia złego losu. Przygody głównego bohatera, opowiada w zabawny sposób dowcipny Garguś zdobiący katedrę Notre Dame. Jest on również jedynym przyjacielem głównego bohatera, który w humorystyczny sposób komentuje jego zachowanie. Mimo to od samego początku wspiera Quasimodo w jego poczynaniach. Ten spektakl muzyczny, w którym nie zabrakło wspaniałych piosenek z przepiękną, poruszająca do łez muzyką, a dodatkowo wzbogacony efektami i projekcjami multimedialnymi oraz grą świateł, wprowadził wszystkich w tą wyjątkową i wzruszającą opowieść. Fabuła z kolei skłoniła uczniów do przemyśleń i refleksji, że innych powinniśmy cenić i kochać za to, co mają w głębi duszy i w sercu. Dzieci były zachwycone grą aktorów, scenografią oraz piękną muzyką.

Autor: I.Z.