Dzień Ziemi w Szkole Podstawowej w Trzcielu

Tegoroczny Dzień Ziemi w Szkole Podstawowej w Trzcielu był świętem, które z pewnością zauważyło każde dziecko. Konkursy, apele i akcje z nim związane trwały bowiem przez trzy dni i w różny sposób angażowały dzieci od najmłodszych po najstarsze. Tym, na co wszyscy zwrócili uwagę, były kosze do segregacji odpadów ustawione na wszystkich piętrach szkoły. W każdym gabinecie pojawiły się oznakowane kosze na papier. Opiekunowie klas młodszych poinstruowali uczniów na temat właściwej segregacji śmieci. 05.05.2014 roku odbyła się zbiórka karmy dla zwierząt oraz prezentacja plakatów przygotowanych przez uczniów na konkurs plastyczny „Przyroda moja miłość”.

We wtorek uczniowie klas starszych przygotowali dla kolegów i koleżanek z klas 1-3 przedstawienie „Pan kotek był chory”, propagujące zdrowe żywienie. Wielką popularnością cieszyły się rozdane po apelu piękne, rumiane jabłka zajadane z apetytem zamiast chipsów i słodyczy. Na długiej przerwie Samorząd Szkolny sprzedawał sałatki owocowe, które cieszyły się wielką popularnością wśród uczniów.

Główna część obchodów Dnia Ziemi odbyła się w środę- 07.05.2014 roku na apelu „Śmieci mniej Ziemi lżej”. Na sali dominował kolor zielony, gdyż wszyscy uczniowie starali mieć zielony strój.  Przedstawiane były scenki ekologiczne oraz zaprezentowano instruktaż segregacji odpadów. Rozstrzygnięto także konkursy:

• Plastyczny „Przyroda moja miłość”:

Klasy 1-3

I miejsce – Zuzia Menzebach, Marysia Struzik, Alicja Kaczmarek, Magda Wojciechowska z klasy 2b;

II miejsce- Maja Oleksyn klasa 1a;

III miejsce- Bogusia Fąferko klasa 3a

Klasy 4-6

I miejsce- Julia Płonka klasa 4a;

II miejsce- Olivier Kapała klasa 5a;

III miejsce- Dawid Kowalkowski klasa 6a.

• Ekologiczny „Cuda z odpadów”:

I miejsce- klasa 4a;

II miejsce- klasa 5a;

III miejsce- klasa 6a.

Poszczególne klasy przygotowały również  album prezentujący przedstawiciela wybranego gatunku chronionego. Prezentowały ekologiczny strój, ułożyły hasło związane z tematem „Chcemy żyć w czystym świecie”. Wszyscy uczniowie zaangażowali się w prace zespołów, gdyż suma uzyskanych punktów decydowała o tym, która klasa zwycięży. Organizatorem obchodów Dnia Ziemi była pani Jolanta Mrowińska.