Gminny Konkurs Recytatorski

GMINNY KONKURS RECYTATORSKI

27 lutego 2014 roku w Domu Kultury w Trzcielu odbyły się eliminacje gminne do Konkursu Recytatorskiego.  Naszą placówkę reprezentuje co roku bardzo liczna grupa uczniów. Tak było i w tym roku. Wśród autorów tekstów pierwsze miejsce zajmował Jan Brzechwa i Julian Tuwim. Dla wielu dzieci jest to pierwsza okazja do publicznego zaprezentowania się i wystąpienia, więc udział w konkursie umożliwia im oswojenie się z tremą towarzyszącą występom publicznym.

W grupie wiekowej klasy 4-6 pierwsze miejsce zajął Dawid Woźniak, recytujący wiersz Juliana Tuwima „ O panu Tralalińskim”. Drugie miejsce Adam Falkowski, przedstawiający fragment tekstu Hanny Ożogowskiej „ Chłopak na opak”,  trzecie miejsce –Jan Woźniak z tekstem Juliana Tuwima „ O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci”.

Wyróżnienia otrzymali: Ewelina Falkowska, Weronika Kodrycka i Robert Kaczmarek. Z gimnazjum zakwalifikowały się do dalszego etapu: Wiktoria Wojciechowska, Marzena Perlak i Angelika Psarska. Eliminacje powiatowe odbędą się 25 marca w Międzyrzeczu.

Za wszystkich naszych reprezentantów trzymamy kciuki. Powodzenia!