Dzień Pluszowego Misia

25 listopada 2013 roku, obchodzony był Światowy Dzień Pluszowego Misia! Choć trudno w to uwierzyć, pierwszy miś maskotka powstał 111 lat temu i do dziś pozostaje jedną z najpopularniejszych dziecięcych zabawek na świecie Światowy Dzień Pluszowego Misia to święto stosunkowo nowe. Zostało ustanowione dopiero 25 listopada 2002 roku dokładnie w setną rocznicę powstania tej popularnej maskotki.
Warto przy tej okazji dodać, że z powstaniem pluszowego misia wiąże się cała legenda sięgająca 1902 roku. To właśnie wtedy prezydent Stanów Zjednoczonych - Theodore Roosevelt podczas polowania nie zgodził się na odstrzelenie małego niedźwiadka. Sprawę opisał dziennik "Washington Post" i powstała karykatura prezydenta, który broni misia. Popularność misia z rysunku postanowił wykorzystać właściciel sklepu z zabawkami na nowojorskim Brooklynie Morris Mitchom. Na cześć prezydenta pluszaka nazwał "Teddy's Bear" (Teddy – od zdrobnienia imienia Theodore, bear – ang. niedźwiedź). W naszej szkole Samorząd Uczniowski przeprowadził „Konkurs na największego Pluszowego Misia” przyniesionego do szkoły. Już od rana dzieci spacerowały po korytarzach szkolnych ze swoimi ulubionymi pluszakami. Było miło i sympatycznie. Zwycięzcami konkursu zostali: I miejsce Julia Płonka kl.IVa, II miejsce Maja Dylewska kl.Ia, III miejsce Wiktoria Szkudlarek kl.Va.