Szkolna wycieczka do Falkenbergu

Wycieczka szkolna do zaprzyjaźnionej szkoły w  Falkenberg w Niemczech

Od dziesięciu lat Szkoła Podstawowa w Trzcielu współpracuje z niemiecką szkołą w Falkenberg. W związku z tym, w dniach 16-18 października 2013, 10 uczniów z klas piątych  wraz z dwoma opiekunami: panią Joanną Gwiazda oraz panem Jackiem Włodarskim, wyjechało do zaprzyjaźnionej szkoły. Uczestnictwo w tej wycieczce było wspaniałą  przygodą i cenną lekcja dla dzieci, ponieważ nocowały u rodzin niemieckich i w związku z tym przyswoiły sobie nowe słownictwo, zobaczyły, jak wygląda codzienne życie w rodzinach niemieckich i poznały kuchnię niemiecką,

Wielkie zainteresowanie wzbudziło także zwiedzanie szkoły, a dzięki grom i zabawom sportowym szybko zniknęły bariery językowe. Wieczorny grill zorganizowany przez rodziny niemieckie goszczące dzieci, umożliwił jeszcze lepsze poznanie się. Następnego dnia uczniowie wyjechali do Poczdamu, gdzie zwiedzili park rozrywki „Babelsberg”, w którym zobaczyli pokaz kaskaderski oraz film w kinie  4-D, a także  pokaz  umiejętności zwierząt, występujących w filmach. Wielkie wrażenie zrobiła na uczniach podnośnia statków w Niederfinow, która podnosi statki na wysokość36 metrów.

Dzięki takim wyjazdom nasi wychowankowie zawierają nowe przyjaźnie, poznają warunki życia i nauki w innym kraju, doceniają potrzebę nauki języków obcych.