Wtorek, 2024-05-21

Imieniny: Jana, Moniki

Weekend cudów ze szlachetną paczką

Nasza szkoła wzięła udział w akcji Szlachetna paczka. Nauczyciele i uczniowie przygotowali paczkę dla starszej pani, która żyje samotnie i potrzebuje pomocy w codziennym życiu.

Najpilniejszą potrzebą tej pani był remont łazienki, ponieważ jako osoba niepełnosprawna nie może samodzielnie  korzystać z wanny.  Z przeprowadzonych dwóch akcji: „Dzień muffinki” i „Dnia naleśnika” udało nam się zebrać 2000 zł. Dołączyła się do nas grupa ludzi z Poznania, których także wzruszyła historia 75-letniej pani Marii. Wspólnymi siłami zebraliśmy pieniądze potrzebne na skromny remont, który jednak bardzo ułatwi pani Marii wykonanie codziennych czynności higienicznych. Remont rozpocznie się po Nowym Roku i wtedy na stronie szkoły umieścimy relację i zdjęcia. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w pomoc i realizację paczki.

Autor: Marta Merda-Nowak