Wtorek, 2024-05-21

Imieniny: Jana, Moniki

Wycieczka klasy 1a i 2a do Niemiec

W środę 7 grudnia klasy 1a i 2a z wychowawcami Anną Górną i Zytą Wojciechowską wyjechały na całodniową wycieczkę do Niemiec: Harnow-Cottbus  huty szkła, fabryki czekolady, Planetarium oraz Jarmark Bożonarodzeniowy.

Pierwszym punktem programu była huta szkła, w której dzieci mogły podziwiać przepiękne wyroby szklane. Następnie w fabryce czekolady Confisiere Felicitas dzieci obejrzały seans w języku polskim, jak powstała fabryka. Własnoręcznie ozdabiały tabliczki czekolady,  degustowały czekoladę oraz mogły podpatrzeć, jak się wytwarza smakołyki czekoladowe. Kolejnym punktem było Planetarium im. Jurija Gagarina. Dzieci zobaczyły seans w języku polskim „O żabach, gwiazdach i planetach”. Po obiedzie, jeden z ciekawszych punktów wycieczki - spacer i oglądanie jednego z najpiękniejszych i najbardziej tradycyjnych łużyckich jarmarków odbywający się na zabytkowym Starym Rynku, udekorowane budynki, kulinarne specjalności i wielka świąteczna piramida w blasku lampek wprowadziły dzieci w świąteczny nastrój.

Autor: ZW