Wtorek, 2024-05-21

Imieniny: Jana, Moniki

Szlachetna paczka w naszej szkole

SZLACHETNA PACZKA to projekt,  w którym konkretny człowiek pomaga konkretnemu człowiekowi. Wolontariusze odnajdują w swoim otoczeniu potrzebujących ludzi, dla których pomoc materialna może być szansą na realną zmianę sytuacji lub istotnym wsparciem w trudnej sytuacji. Następnie opisy tych rodzin umieszczane są na stronie www.szlachetnapaczka.pl

Darczyńcy przygotowują pomoc dostosowaną do konkretnych potrzeb rodziny.

Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły postanowili dołączyć w tym roku do grona darczyńców i wspomóc konkretne osoby realizując ich potrzeby. Aby zrealizować ten szlachetny cel Samorząd Uczniowski wraz z opiekunkami panią Martą Merda-Nowak i panią Anną Górną zorganizowali „Dzień Muffinki”, podczas którego zbierali fundusze, a wszystkim dzieciom, którzy wsparli akcję w prezencie dawano muffinkę. Dzięki ogromnemu wsparciu rodziców Samorząd Uczniowski miał do rozdysponowania prawie 200 babeczek. Akcja cieszyła się ogromną popularnością, zebrano 1150 zł. Jest to pokaźna kwota, ale jeszcze niewystarczająca i takie akcje będziemy w szkole ponawiać, aby 11 grudnia dostarczyć prezent spełniający marzenia potrzebującej rodziny. Wszystkim zaangażowanym rodzicom serdecznie dziękujemy.

Autor: MMN