Wycieczka klas drugich do Centrum Nauki Keplera w Zielonej Górze

W ramach Międzynarodowego Dnia Centrów i Muzeów Nauki, które przypadało 10 listopada 2016r  klasy 2c i 2a z wychowawcami M. Kuryś i Z. Wojciechowską wybrały się na wycieczkę do Centrum Nauki Keplera w Zielonej Górze.

W Centrum Przyrodniczym dzieci obserwowały urządzenia i eksponaty, które umożliwiały samodzielne wykonywanie doświadczeń i obserwacji, np.: obserwacje mikroskopowe, pracę serca, elastyczność kręgosłupa, dmuchawę Bernoulliego, jak wysoko można skoczyć, krystalizację, efekt żyroskopowy, jak powstaje kompostownik, działo powietrzne, baterię z dłoni, powstawanie z chmur, parabolę cieczy, wahadło Maxwella, kulę plazmową.

Przez połączenie zabawy i wiedzy dzieci mogły poznać największe osiągnięcia nauki oraz techniki, zrozumieć tajemnicze zjawiska i procesy oraz poczuć się jak najwięksi odkrywcy i wynalazcy.

Atrakcją w Planetarium Wenus była ekspozycja astronomiczna wyposażona w multimedialny system projekcji na sferycznym ekranie, stanowiska poświęcone Układowi Słonecznemu oraz meteorytom. W sali planetaryjnej, na 10 metrowej kopule dzieci obejrzały projekcję filmu „Ziemia, Księżyc, Słońce” a w Laboratorium Optycznym „Jaskinia Światła” przeprowadzały doświadczenia dotyczące zjawisk optycznych, które towarzyszą nam na co dzień.

Autor: ZW