Wtorek, 2024-05-21

Imieniny: Jana, Moniki

Europejski Dzień Języków

27 października 2016 roku obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków - święto, które  już na stałe zagościło wśród naszych imprez szkolnych.  Głównym celem tego przedsięwzięcia jest propagowanie idei europejskiej oraz uświadomienie uczniom korzyści płynących z nauki języków obcych. Nie można również pominąć wzmacniania zdrowego współzawodnictwa,  przełamywania barier w prezentowaniu swoich prac przed społecznością szkolną oraz integracji zespołów klasowych i całej społeczności uczniowskiej.

Każda klasa przygotowała prezentację przedstawiającą wylosowane przez nią państwo. Uczniowie prezentowali podstawowe informacje na temat państwa (położenie, stolicę, ciekawostki historyczne), każda klasa przygotowała potrawy charakterystyczne dla danego kraju, przedstawiła znanych piosenkarzy, sportowców, muzyków, tańce regionalne.

Europejski Dzień Języków przyczynił się do wzbogacenia wiedzy naszych uczniów z zakresu edukacji europejskiej. Uczniowie w atmosferze radości i zabawy mogli sprawdzić i poszerzyć swoją wiedzę na temat państw i języków europejskich. Uroczystość stała się także okazją do zaprezentowania talentów uczniów z różnych dziedzin.