Pasowanie uczniów klasy pierwszej

Pasowanie pierwszoklasistów w Szkole Podstawowej w Trzcielu

My się szkoły nie boimy,

choć i praca czeka nas.

Śmiało do niej dziś wkroczymy,

bo nauki nadszedł czas.

Nauczymy się literek,

potem czytać, pisać też

i będziemy mogli sami

już przeczytać każdy wiersz.

Nauczymy się też liczyć

i poznamy cały świat.

Będzie czas i na zabawę

każdy więc jest dzisiaj rad.

01 września grupka 17 uczniów pod opieką pani Anny Górnej rozpoczynała swoją edukację w Szkole Podstawowej w Trzcielu, a już 21 października zaprosili społeczność szkolną, rodziców i gości na swoją pierwszą poważną uroczystość- pasowanie na ucznia szkoły. W pięknie udekorowanej sali nowi uczniowie znakomicie zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne i z wielkim przejęciem przystąpili do uroczystego ślubowania. Każdy z nowych uczniów miał okazję uścisnąć rękę pana dyrektora Dariusza Orzeszko, podczas pasowania wielkim ołówkiem. Wspaniałym zakończeniem uroczystości były prezenty dla uczniów klasy pierwszej. Dzięki książeczkom SKO z wkładem pieniężnym ufundowanym przez GBS w Trzcielu dzieci będą uczyły się systematycznego oszczędzania. Rada Rodziców ufundowała klocki, które posłużą do rozwijania umiejętności konstruktorskich i pozwolą miło spędzić czas wolny. Uczniowie są również wdzięczni za piękne książki do czytania oraz inne prezenty. Po uroczystości pierwszoklasiści udali się na poczęstunek przygotowany przez rodziców, którzy z przejęciem obserwowali swoje pociechy podczas występów. Życzymy im powodzenia w szkolnym życiu i wierzymy, że wywiążą się z obietnic składanych podczas ślubowania.