Wtorek, 2024-04-30

Imieniny: Balladyny, Lilli

Przyszłość Ziemi jest w naszych rękach!

22 kwietnia w Zespole Edukacyjnym w Trzcielu wszyscy pamiętali o święcie statecznej jubilatki, jaką jest nasza planeta- Ziemia. Z tej okazji klasa 2a gimnazjum pod kierunkiem pani Bernadety Augustyniak przygotowała wiele ciekawych propozycji. Najpierw na apelu klasy od czwartej do 3 gimnazjum prezentowały stroje przygotowane z odpadów- uczniowie byli bardzo pomysłowi, a stroje barwne. Następnie poszczególne klasy przygotowały piosenkę nawiązującą do Dnia Ziemi.  W tym czasie klasy 1-3 oglądały filmy o tematyce ekologicznej. Po tej części wyszliśmy do parku szkolnego, gdzie w przepięknej, wiosennej scenerii rywalizowały wszystkie klasy w pomysłowej grze terenowej przygotowanej przez klasę 2a gimnazjum. Drużyny musiały poprawnie segregować śmieci, rozpoznawać zwierzęta chronione, przygotowywać plakat o tematyce ekologicznej. Zabawa była bardzo udana. Organizatorzy zadbali także o atrakcyjne nagrody- bony finansowe- przeznaczone na wspólne wyjście zwycięskich klas, ale nie mniej cenny okazał się bon zwalniający klasę z odpytywania i kartkówek przez jeden dzień. Gratulujemy organizatorom udanej i pouczającej imprezy.