Wtorek, 2024-04-30

Imieniny: Balladyny, Lilli

Wycieczka do gospodarstwa

13 kwietnia klasa 1a z panią Zytą Wojciechowską wybrała się na pieszą wycieczkę do gospodarstwa państwa Kuryś w Trzcielu. Celem wycieczki było poznanie niektórych zwierząt hodowlanych w gospodarstwie, pracy rolnika, kształcenie postawy szacunku dla ludzi i przyrody, rozwijanie pożądanych  postaw – pracowitość, opiekuńczość, troskliwość.

Dzieci z bliska przyglądały się zwierzętom i dowiedziały się na czym polega ich hodowla. Zobaczyły kury, kaczki, króliki, gołębie, kucyki oraz daniele. Jednak największą atrakcją był bardzo gościnny pies Bary, który towarzyszył nam od samego początku. W zagrodzie dla danieli dzieci karmiły zwierzęta, bawiły się z kucykami, przyglądały się kaczkom pływającym po stawku, biegały i bawiły się z psem. Ciekawe było również oglądanie maszyn rolniczych. Każde z dzieci otrzymało bułkę z kiełbasą grillowaną i coś do picia. O to zadbały „mamy klasowe”, a gospodyni poczęstowała dzieci ciastkami. Na koniec była niespodzianka, pan Kuryś przewiózł każde dziecko kładem. Wycieczka wzbogaciła doświadczenia dzieci. Serdecznie dziękujemy państwu Kuryś za miłe przyjęcie i poświęcony czas, a mamom za pomoc!

Autor: ZW