Wtorek, 2024-04-30

Imieniny: Balladyny, Lilli

Ostatni Sprawdzian Szóstoklasistów już za nami!

05 kwietnia uczniowie szóstych klas Szkoły Podstawowej w Trzcielu ostatni raz przystąpili do napisania sprawdzianu zewnętrznego. Z języka polskiego  i matematyki mieli do rozwiązania 27 zadań. Część z języka  polskiego oparta była  na tekście pod smakowitym tytułem „Kakao”. Uczniowie mieli zredagować ogłoszenie oraz kartkę z pamiętnika. Z matematyki rozwiązywali zadania z treścią, obliczali objętość przedstawionej bryły, określali kąty. Druga część sprawdzianu dotyczyła znajomości języka angielskiego lub niemieckiego. Po raz pierwszy sprawdzian przeprowadzono w 2002 roku, co związane było z reformą systemu oświaty przez rząd Jerzego Buzka. Nieprzystąpienie do sprawdzianu wiąże się z koniecznością powtórzenia klasy szóstej. Sprawdzian miał na celu ocenienie umiejętności czytania, pisania, rozumowania, korzystania z informacji i wykorzystywania wiedzy w praktyce. Miał  formę pojedynczego testu z zestawem pytań zamkniętych jednokrotnego wyboru oraz otwartych. Od roku szkolnego 2014/2015 sprawdzian składa się z dwóch części. Pierwsza sprawdzała opanowanie wiadomości i umiejętności z języka polskiego i matematyki, a druga – z języka obcego. Oceniany był w skali od 0 do 40 punktów. Do tej pory najwyższy wynik (40 punktów) uzyskało tylko 4 uczniów: Agnieszka Prusinowska, Wioleta Kowalkowska, Magdalena Górna, Ewelina Falkowska. Może ostatni rocznik będzie mógł się także takim wynikiem pochwalić?