Wtorek, 2024-04-30

Imieniny: Balladyny, Lilli

„Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych – TROPEM WILCZYM” - klasy I - III

W niedzielę 28 lutego 2016r. odbył się w Trzcielu, podobnie jak i w wielu innych miastach Polski, „Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych – TROPEM WILCZYM”. Uczestnikami biegu byli dorośli, młodzież, dzieci klas IV-VI oraz najmłodsi uczniowie klas I-III i przedszkola.

Organizatorami byli: Zespół Edukacyjny w Trzcielu, z prowadzącym tą imprezę dyrektorem Dariuszem Orzeszko, GOKiS  w Trzcielu oraz uczestnicy projektu „Równać Szanse” powadzonego przez pana Pawła Pawłowskiego. Ideą projektu biegowo – edukacyjnego  było oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP oraz popularyzacja wiedzy na ten temat.

Autor: ZW