Wtorek, 2024-04-30

Imieniny: Balladyny, Lilli

Wycieczka klas pierwszych do Świebodzina

26 lutego po raz kolejny klasy pierwsze wraz z wychowawcami - Zytą Wojciechowską, Haliną Podstępską, Małgorzatą Kuryś oraz rodzicami - pojechały na wspólną wycieczkę do Świebodzina do Muzeum Regionalnego i na spektakl muzyczny w wykonaniu aktorów Wrocławskiego Teatru Muzycznego „Śpiąca Królewna”.

Pierwszym etapem wycieczki było wspólne zdjęcie przy pomniku Chrystusa Króla, najwyższym pomniku na świecie. Następnie w muzeum dzieci mogły zapoznać się z regionalną przyrodą, historią miasta i regionu oraz zbiorami historycznymi okolic Zobaczyły ratusz i spacerkiem przemieściły się do Domu Kultury na spektakl muzyczny – baśń Charlesa Perraulta „Śpiąca Królewna”,  znaną dzieciom na całym świecie, jedną z najpiękniejszych historii o miłości, ubraną w baśniową muzykę i magiczną scenerię.  Musical przeniósł widzów w świat czarownic, mrocznych zaklęć, dobrych wróżek, królewien i książąt. Dzieci zadowolone i pełne wrażeń powróciły do domu.

Autor: ZW