Wtorek, 2024-04-30

Imieniny: Balladyny, Lilli

Jasełka w klasach I-III

Święta Bożego Narodzenia to piękny czas pełen miłości, pojednania i wzruszeń, z którym wiąże się wiele zwyczajów. Jednym z nich są jasełka, które przenoszą nas w bardzo odległe czasy i przypominają, że w Betlejem przyszedł na świat Zbawiciel. W naszej szkole, w ostatnim dniu nauki przed Świętami Bożego Narodzenia, 22 grudnia 2015r. odbyły się jasełka przygotowane przez klasę II c wraz z wychowawcą p. Izabelą Załucką oraz klasę III a wraz z wychowawcą p. Wiesławą Sawką.

Oba przedstawienia dostarczyły zaproszonym gościom wielu emocji i wzruszeń. W cieniu choinki wystąpiły biblijne postacie związane z przyjściem Boga na świat. W pięknej scenerii obok Jezusa i Maryi pojawiły się chóry anielskie, gospodarze, Trzej Królowie i prości pastuszkowie. Przedstawienie wzbogaciły piękne kolędy i pastorałki. Całości dopełniły dekoracje klas oraz piękne stroje przygotowane przez rodziców. Uczniowie z wielkim przejęciem i zapałem odgrywali swoje role przed dyrekcją szkoły, swoimi najbliższymi oraz koleżankami i kolegami z innych klas.

Na zakończenie obie klasy przygotowały muzyczną niespodziankę. Uczeń klasy II c Wiktor Podrez zagrał na akordeonie kolędy, natomiast kolędę w klasie III a na skrzypcach zagrała Marta Jachwitz. Cały występ został nagrodzony przez widownię gromkimi oklaskami.

Autor: I.Z.