Wtorek, 2024-04-30

Imieniny: Balladyny, Lilli

Jasełka "Świąteczna ulica"

„- Zawsze ilekroć uśmiechasz się do brata i wyciągasz do niego rękę - jest Boże Narodzenie.
- Jest ono zawsze, ilekroć milkniesz, by wysłuchać innych.
- Zawsze, kiedy rozdajesz nadzieję.
- Zawsze, kiedy niesiesz pomoc zrezygnowanym, zniechęconym, słabym
- Zawsze ilekroć pozwolisz, by Bóg pokochał innych poprzez ciebie
- Zawsze wtedy jest Boże Narodzenie!
Życzymy wam, byście nie byli jedynie niemymi przechodniami, abyście odkryli w drugim człowieku obecność Chrystusa, byście z radością i prostotą dziecka świętowali narodziny Zbawiciela i niech to będą również wasze narodziny - narodziny nowego człowieka. Błogosławionych Świąt!”

"Ludzie z betonowego chodnika, wszyscy samotni, mijamy się pospiesznie, potem zapominamy. Ułamki sekundy - tysiące twarzy - miliony smutków, miliony miłości i samotności" . Świąteczna ulica- wszyscy zabiegani, skupieni na sobie, kuszeni wystawami, promocjami- czas wielkich żniw dla supermarketów- a gdzie sens tego wszystkiego, jeśli zabraknie tam miłości, którą zesłał Bóg pod postacią bezbronnego dzieciątka? Jasełka, które przedstawiają nam uczniowie Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Trzcielu od lat stają się przeżyciem nie tylko estetycznym, ale także duchowym. A nie jest to łatwe zadanie, gdyż mają one trafić  do najmłodszej widowni, a także nieść przekaz starszej młodzieży. Myślę, że grupa młodych artystów przygotowana pod kierunkiem księdza Dominika Palkija poradziła sobie z tym zadaniem bardzo dobrze. Żywa, akcja, pomysłowa dekoracja, śpiew solistów, zostały nagrodzone brawami publiczności.

Autor: K.F.