Wtorek, 2024-04-30

Imieniny: Balladyny, Lilli

Wycieczka do Świebodzina i Międzyrzecza

Wycieczka klasy 1c do Świebodzina i Międzyrzecza

W środę 2 grudnia klasa Ic wraz z wychowawcą panią Małgorzatą Kuryś oraz opiekunami towarzyszącymi (rodzicami) wybrała się na wycieczkę do Świebodzina, a w poniedziałek 7 grudnia do Międzyrzecza.

Program wycieczki do Świebodzina obejmował  zwiedzanie Muzeum Regionalnego, wizytę w piekarni pani Iwony Balcewicz oraz zabawę na placu zabaw w hipermarkecie Tesco.  W muzeum dzieci zachwycały się widokiem regionalnej przyrody, poznały historię miasta i regionu oraz zbiory historyczne obszaru świebodzińskiego. Punktem następnym wycieczki była wizyta w piekarni. Klasa została bardzo ciepło przyjęta oraz ugoszczona przez kierownictwo jak i pracowników piekarni. Celem wizyty w piekarni było pieczenie i strojenie pierniczków świątecznych. Dzieci mogły pokazać swoją kreatywność dobrze się przy tym bawiąc. Pierniczki po upieczeniu i ustrojeniu dzieci zabrały do domu. Swoją energię spożytkowały w hipermarkecie Tesco, w którym znajduje się kawiarnia z placem zabaw. Z wypiekami i uśmiechem na ustach dzieci wróciły do Trzciela.

W  kinie w Międzyrzeczu dzieci obejrzały bajkę pt. "Mikołaj dla wszystkich". Bajka tematem nawiązywała do Mikołajek i pokazała dzieciom, że nie tylko dzieci, ale i zwierzęta czekają na pojawienie się Mikołaja.  Dzieci były zachwycone seansem.