Wtorek, 2024-04-30

Imieniny: Balladyny, Lilli

U weterynarza

W listopadzie klasa 1a z panią Zytą Wojciechowską wybrała się na wycieczkę do gabinetu weterynaryjnego państwa Bobków.  Celem naszego spotkania było poznanie pracy weterynarza, uświadomienie dzieciom, że zwierzęta to istot żywe, też chorują i wymagają pomocy, pielęgnacji i leczenia.

Uczniowie obejrzeli gabinet weterynaryjny, dowiedzieli się na czym polega praca weterynarza. Pan doktor opowiedział o sposobie pielęgnacji zwierząt domowych, pokazał jak bada się i leczy zwierzęta, a także jak należy się zachować podczas kontaktu z niebezpiecznym zwierzęciem. Dzieci poznały narzędzia medyczne potrzebne do badania zwierząt. Z wielkim zaciekawieniem oglądały wyposażenie  gabinetu. Pan weterynarz opowiedział do czego służą znajdujące się w nim urządzenia. Dzieci poznały mikroskop, stół do zabiegów operacyjnych, wagę oraz urządzenie do odkażania całego gabinetu. Dzieci brały aktywny udział w spotkaniu i chętnie opowiadały o swoich małych przyjaciołach i ich problemach ze zdrowiem. Wielką atrakcją naszej wizyty był pupil gospodarza, rudy kot Mundi. Doktor pokazał, jak się go bada i każde dziecko mogło posłuchać, jak bije jego serce. Pan weterynarz podkreślił konieczność mycia rąk po każdym kontakcie ze zwierzętami. Na koniec naszej wizyty dzieci podziękowały i wręczyły kwiatek doniczkowy. Dostały od gospodarza słodycze oraz piękną, kolorową mapę świata, na której pokazane są wszystkie żyjące zwierzęta w każdym jej zakątku. Szczęśliwe i zadowolone wróciły do szkoły.

Autor: Z.W.