Próbny alarm przeciwpożarowy w Zespole Edukacyjnym w Trzcielu

Próbny alarm przeciwpożarowy

w Zespole Edukacyjnym w Trzcielu

W czwartek 19 listopada, w Zespole Edukacyjnym w Trzcielu został przeprowadzony próbny alarm przeciwpożarowy. W akcji uczestniczyli strażacy z OSP w Trzcielu. Akcja przebiegła bardzo sprawnie. Praktycznie w kilka minut na wezwanie szkoły o pożarze strażacy zjawili się pod budynkiem gotowi do działania. Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli po usłyszeniu sygnału alarmu ewakuowali się pospiesznie, ale zgodnie z procedurami na boisko szkolne, gdzie nauczyciele sprawdzili stan osobowy klas. Po sprawdzeniu przez strażaków całego budynku wszyscy wrócili do szkoły kontynuować lekcje. Alarm stał się także okazją dla strażaków do przeprowadzenia ćwiczeń. Uczniowie z wielkim zaciekawieniem obserwowali sprawną akcję naszych strażaków.

Autor: K.F.