Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

Samorząd Uczniowski rozpoczął swoją działalność w nowym roku szkolnym. We wrześniu kandydaci do pracy w SU przygotowali plakaty ze swoimi kandydaturami, na których przedstawili siebie i swój program wyborczy. Kampania wyborcza polegała na zaprezentowaniu swojej kandydatury uczniom naszej szkoły. Wybory odbyły się 3 października. Były to wybory tajne i powszechne, po raz pierwszy głosowały dzieci z klas II i III oraz uczniowie klas IV-VI. Po podliczeniu wszystkich głosów wybrano prezydium SU, a dziewczyny wybrały spośród siebie i ustaliły, iż Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej w Trzcielu w roku szkolnym 2015/2016 wygląda następująco: przewodnicząca – Michalina Nowak kl.VIb, zastępca – Małgorzata Paszke kl.VIb, skarbnik – Julia Płonka kl.VIa, członek – Klaudia Struzik kl.VIa.

AKCJE CHARYTATYWNE

Od lat praca Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole polega głównie na przeprowadzaniu różnorodnych akcji charytatywnych. Nie inaczej będzie także w tym roku. Wykorzystujemy akcje charytatywne jako lekcje wychowawczą kształtującą pozytywny stosunek do osób potrzebujących i cierpiących. Dzięki tym akcjom propagujemy w naszej szkole wartości najważniejsze w życiu każdego człowieka: otwartość, życzliwość, dobroć.

Pierwszą akcją, która przeprowadzamy w tym roku szkolnym jest akcja pod tytułem „Szkoło pomóż i Ty” Fundacji na rzecz osób niewidomych i niepełnosprawnych. Akcja polega na sprzedaży kalendarzyków i pomocy edukacyjnych za symboliczne 1,50zł, a zebrane pieniądze przekażemy na rzecz w/w fundacji.

Już niedługo rozpoczynamy kolejną edycję akcji „Góra Grosza”, ponadto zbieramy plastikowe nakrętki na rzecz chorego Julianka, będziemy zbierać żywność w okresie świątecznym i organizować paczki z serduszkiem dla miejscowego Caritas. Zachęcamy wszystkich uczniów naszej szkoły do czynnego udziału we wszelkich akcjach charytatywnych organizowanych przez Samorząd Uczniowski.