Pasowanie na ucznia klas pierwszych 2015

Rozpoczęcie nauki w szkole jest niezwykle ważnym momentem w życiu każdego dziecka. Każdy z niecierpliwością czeka na dzień, w którym stanie się prawdziwym uczniem i przez pasowanie zostanie włączone do społeczności szkolnej.

Uroczystość pasowania i ślubowania na uczniów klas pierwszych została na stałe włączona do kalendarza uroczystości szkolnych Zespołu Edukacyjnego Szkoły Podstawowej im. mjra Henryka Dobrzańskiego „Hubala” w Trzcielu. Odbyła się 23 października br. Była wielkim przeżyciem, nie tylko dla dzieci, ale również dla rodziców, którzy bacznie obserwowali każdy ruch swojej pociechy i ze wzruszeniem śledzili artystyczne ich występy.

W tym wyjątkowym dla dzieci i ich rodziców dniu towarzyszyli zaproszeni goście: z-ca burmistrza – Jacek Ignorek, przedstawiciel Rady Rodziców – Agnieszka Płonka, kierownik banku GBS – Rafał Toporowski, kierownik OPS – Dominika Konieczna, sołtysi, dyrekcja Zespołu Edukacyjnego – Dariusz Orzeszko i Małgorzata Szynal, nauczyciele i uczniowie klas drugich i trzeciej.

Nad przebiegiem uroczystości czuwały nauczycielki klas pierwszych Zyta Wojciechowska, Halina Podstępska oraz Małgorzata Kuryś. Po pięknej uroczystości dzieci, nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście udali się na słodki poczęstunek.

Autor: ZW