„Festiwal piosenki niemieckiej i angielskiej” klas 1-3

8 października 2015 roku  obchodziliśmy w naszej szkole już po raz trzeci  Europejski Dzień Języków. W ramach jego obchodów dla klas 1-3 pani Joanna Gwiazda-organizatorka imprezy, zaproponowała „Festiwal piosenki niemieckiej i angielskiej”.

Głównym celem tego przedsięwzięcia jest propagowanie idei europejskiej oraz uświadomienie uczniom korzyści płynących z nauki języków obcych. Nie można również pominąć wzmacniania zdrowego współzawodnictwa, integracji zespołów klasowych i przełamywania barier w prezentowaniu siebie przed społecznością szkolną.

Festiwal składał się z dwóch części. Pierwsza część to indywidualne występy uczniów, druga część występy klasowe. Występy oceniało jury w składzie: pani Anna Spyrka-nauczycielka muzyki, pani Aleksandra Urbańska- nauczycielka języka angielskiego oraz pani Teresa Paluszak-nauczycielka wychowania fizycznego. Brano pod uwagę znajomość tekstu, muzykalność i warunki głosowe oraz ogólny wyraz artystyczny.

W pierwszej części festiwalu  chętni uczniowie przygotowani przez nauczycieli języków obcych  śpiewali ulubione piosenki w języku angielskim i niemieckim. Do konkursu zgłosiło się 14 dzieci. Zwycięzcą konkursu  została uczennica z klasy II a- Maja Nikolin. Drugie miejsce zajęła Tatiana Szczepańska z klasy II c, a  trzecie Marcelina Nowak, uczennica klasy II c.

W drugiej części festiwalu wszystkie klasy nauczania zintegrowanego przygotowywane przez nauczycieli języków obcych oraz wychowawców prezentowały piosenki w języku obcym. Najlepszą klasą okazała się klasa I a pani Zyty Wojciechowskiej, która także przepięknie się prezentowała w jesiennych barwach. Drugie miejsce zajęła klasa II b pani Danuty Kłosowskiej, a trzecie II c pani Izy Załuckiej.

Zwycięzcy otrzymali dyplomy i drobne upominki, a pozostali uczestnicy dyplomy  i słodycze.