Polsko-Niemiecki biwak w Borowym Młynie

Juz po raz kolejny uczniowie ze szkół podstawowych w Trzcielu i Falkenbergu spotkali się w ramach realizacji programu Polsko-Niemieckiej Wymiany Szkolnej.

Tym razem miejscem realizacji projektu był ośrodek wczasowy "Borowa Zatoka" w Borowym Młynie. Przez trzy dni od 17 do 19 czerwca 2015 r. młodzi przyjaciele z Trzciela i Falkenbergu na nowo odkrywali walory przyrodnicze Ziemii Międzyrzeckiej. 19 uczestników z Niemiec i 24 ze Szkoły w Trzcielu wspólnie spędzali wolny czas. Były więc niezapomniane chwile na miejscowej plaży, gdzie korzystając z ładnej pogodu wszyscy dowoli zażywali kąpieli wodnych. Inni pływali na kajakach i rowerach wodnych. Poza tym wszyscy uczestnicy doskonale bawili sie na dyskotekach, spotkaniach integracyjno-językowych. Nie zabrakło licznych wycieczek do Pszczewa i  parku krajobrazowego. Aż trudno było uwierzyć, że czas projektu tak szybko minął. Goście z Niemiec przyjechali do nas pociągiem z Frankfurtu do Zbaszynka i tak również odjechali. Teraz czekamy na kolejne spotkanie. Już teraz strona niemiecka planuje spotkanie młodzieży obu szkół w Falkenbergu  na początku nowego roku szkolego 2015/16.

Program Wymiany młodzieży mógł być zrealizowany dzięki dofinansowaniu ze środków Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży  Euroregionu ProEuropa Viadrina