Dzień Patrona Szkoły Podstawowej w Trzcielu

Obchody Dnia Patrona w Szkole Podstawowej w Trzcielu

09 maja 2014 roku obchodziliśmy w Szkole Podstawowej  najważniejsze święto czyli Dzień Patrona szkoły. Dzień rozpoczęliśmy od uroczystej mszy, po której uczniowie obejrzeli prezentację przedstawiającą  sylwetkę majora Henryka Dobrzańskiego- patrona naszej szkoły.

Po uroczystej mszy świętej pochód uczniów prowadzony przez poczet sztandarowy, przeszedł ulicami miasta na salę widowiskową, gdzie  kolejną atrakcją tego dnia były XI Spotkania Teatralne Gmin Regionu Kozła. Dzień Patrona uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście: burmistrz Trzciela- pani Jolanta Bobrowska,  pan Józef Pihan- przewodniczący Rady Miasta, Dominika Puk dyrektor OPS, pani Anna Psarska dyrektor GOKiS i dyrektor Biblioteki Miejskiej pani Agnieszka Świerzko. Pani burmistrz złożyła uczniom i pracownikom szkoły życzenia z okazji święta szkoły. Gośćmi specjalnymi obchodów Dnia Patrona, byli uczniowie i opiekunowie ze Szkoły Podstawowej w Falkenbergu. Zaprzyjaźnionej szkoły z Niemiec z którą od blisko 11 lat współpracuje nasza Podstawówka. 20 gości zza Odry już 8-maja przyjechali do Trzcielu na zaproszenie dyrekcji i rodziców Szkoły Podstawowej w Trzcielu. Wspólnie z naszymi uczniami zamieszkali w ich domach realizując program Wymiany Szkolnej.

Podczas spotkań teatralnych  zaprezentowały  się grupy :

• z Miedzichowa przyjechała grupa „Aguard” kierowana przez panią Renatę Lodzińską;

• ze Zbąszynia grupa „Zaczarowana kurtyna”  prowadzona przez panią Dorote Sikucicińską;

• ze Zbąszynka grupa „I w Zbąszynku nadzieja”, wraz z panią Emilią Kittą;

• „Chochliki”– przygotowane pod kierunkiem pani Marty Nowak  z Zespołu Edukacyjnego w Trzcielu.

Przedstawienia były bardzo ciekawe i publiczność obdarzyła każdą grupę głośnym aplauzem. Każda z występujących grup otrzymała upominki oraz dyplomy.  Cieszymy się, że nasze święto szkoły już od wielu lat staje się także świętem teatru i gromadzi wielu oglądających.

Następnego dnia uczniowie Szkoły Podstawowej w Trzcielu oraz zaproszeni goście ze szkoły w Falkenbergu spotkali się wspólnie na turnieju Piłki Nożnej Minimundial 2014. W rywalizacji sportowej udział wzięli również reprezentacje szkół: z Pszczewa Zbąszynia i Templewa. Niewątpliwą atrakcję tego turnieju była konieczność reprezentowania przez poszczególne drużyny wcześniej wylosowanych reprezentacji państw biorących udział w Mundialu w Brazylii. W naszej zabawie turniej wygrała drużyna Portugalii (uczniowie ze szkoły w Templewie).  Bez względu na ostateczne rozstrzygnięcia sportowe wszyscy uczestnicy bardzo dobrze się bawili.

Program Wymiany Szkolnej  Trzciel – Falkenberg mógł się odbyć dzięki środkom

finansowym Euroregionu Pro-Europa Viadrina