Festiwal Piosenki

09 marca 2014 r. w Trzcielu odbył się IX Gminny Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej. Brała w nim liczna grupa uczniów z Zespołu Edukacyjnego w Trzcielu. Celem festiwalu jest prezentacja dorobku artystycznego uczestników, tworzenie warunków do rozwijana aktywności wokalnej wśród dzieci i młodzieży. Biorą w nim udział dzieci i młodzież ze  szkół podstawowych, gimnazjów z terenu Gminy Trzciel, w następujących kategoriach wiekowych:

• I roczniki  2004 – 2007   i młodsze ( 10 lat -7 lat i młodsze);

• II roczniki  2001 – 2003 (13 lat – 11 lat);

• III roczniki  1998 – 2000 (16 lat – 14 lat);

• IV roczniki  1989 – 1997 (25 lat – 17 lat).

Wykonawcy przygotowali do prezentacji dwie piosenki, które wykonali wraz z zespołem.

W I kategorii tytuł laureata i nominację do etapu powiatowego wyśpiewała Marta Jachwitz, przygotowywana przez panią Annę Spyrkę, tytuł laureata zdobył także Michał Mikowski i Wiktoria Mikowska. Wyróżnienie otrzymała Agata Śpiewak. W kolejnej kategorii tytuł laureata zdobyły: Weronika Kodrycka oraz Katarzyna Klus, wyróżnieni zostali: Robert Kaczmarek i Julia Płonka. W grupie gimnazjalnej w powiecie będzie nas reprezentować Wiktoria Wojciechowska także, prowadzona przez panią Annę Spyrkę oraz Aleksandra Bronowicka. Wyróżnienia otrzymały Weronika Kiniorska i Wioleta Kuryś.

Poziom tegorocznego festiwalu był bardzo wysoki,  wszyscy uczestnicy mogli posłuchać, jakie efekty przynosi praca nad rozwijaniem swojego talentu, słuchając przepięknych utworów w wykonaniu Patrycji Greczyło,  absolwentki naszego Zespołu Edukacyjnego, która właśnie w Trzcielu stawiała swoje pierwsze artystyczne kroki. Laureatom, życzymy powodzenia w powiecie.