Pierwszy Dzień Wiosny w naszej szkole

Witaj wiosno!!!!

21 marca dzieci ze Szkoły Podstawowej oficjalnie przywitały wiosnę w Trzcielu. W tym roku największą atrakcją okazały się wybory Miss i Mistera szkoły organizowane przez Samorząd Uczniowski pod kierownictwem pani Anny Górnej i Marty Nowak.

10 kandydatów z klas 1-3 i 9 z klas 4-6, wytypowanych przez swoje klasy, było ocenianych przez jury, w skład którego wchodzili: pani Karolina Perek (przedstawiciel Rady Rodziców), pani Agnieszka Pietrusik, ksiądz Dominik Palkij oraz reprezentanci Samorządu Uczniowskiego: Robert Kaczmarek i Iga Brodziak. O tytuł Miss i Mistera w kategorii klas 1-3 ubiegali się: Tamara Cichewicz, Marta Jachwitz, Marysia Struzik, Kaja Głąb, Natalia Augustyniak, Patryk Pietuńko, Bartłomiej Fogt, Maciej Ułasewicz, Michał Wieruszewski, Kacper Wilk. Na poziomie klas 4-6 rywalizowali: Michalina Nowak, Aleksandra Olejniczak, Wiktoria Kaczmarek, Katarzyna Klus, Joachim Walentowski, Jan Woźniak, Oliwer Kapała, Mateusz Rosolak, Maciej Piskorski.

Mogliśmy podziwiać wiele oryginalnych prezentacji, wysłuchać pięknych piosenek, oglądać występy taneczne, posłuchać recytacji, a nawet obejrzeć skecz kabaretowy. Widzowie serdecznie się uśmiali, oglądając Mariolkę- Oliwera Kapałę, zachwycili się śpiewem i tańcem uczestników.

Kandydaci dużo wysiłku włożyli w przygotowanie swoich prezentacji, dlatego jury miało trudny wybór. Klasy dopingowały swoich reprezentantów, a w chwilach przerwy występowali: Weronika Kodrycka, Dawid Woźniaki i Oliwia Kudlak.

Decyzją jury w tym roku tytuł Miss i Mistera 4-6 będą nosili Michalina Nowak z klasy 4b, która zaprezentowała piękny  układ taneczny i Maciej Piskorski, przedstawiciel klasy 6a, który zwyciężył występem wokalnym. Małą Miss została Marta Jachwitz z 1a, tytułem Małego Mistera będzie szczycił się Patryk Pietruńko także z klasy 1a. Dumni zwycięzcy zostali uhonorowani koronami i szarfami.

Po wyborach Miss i Mistera szkoły, nauczyciele wychowania fizycznego, przygotowali uczniom kolejną atrakcję, jaką były biegi sztafetowe. Uczestniczyli w nich wszyscy uczniowie, a że dopisała nam tego dnia prawdziwie wiosenna, a nawet letnia aura, rywalizacja sportowa okazała się miłym zakończeniem obchodów pierwszego dnia wiosny.