11 listopada- NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Każdego roku, 11 listopada, Polska obchodzi bardzo ważne święto – Święto Niepodległości. To dzień, w którym przypominamy sobie o wyjątkowym momencie w historii Polski, kiedy po 123 latach niewoli, odzyskaliśmy naszą niezależność. Święto Niepodległości to czas zadumy, ale także dumy narodowej. Nasza historia pełna jest bohaterów, którzy oddali swoje życie za wolność ojczyzny. Dlatego właśnie 11 listopada składamy hołd tym, którzy walczyli i zginęli za Polskę.

Uroczysty apel, który odbył się w Szkole Podstawowej w Trzcielu, miał za zadanie przybliżyć uczniom szkoły, jak ważna jest wolność i jak wielu zapłaciło za nią najwyższą cenę- życie. Klasa 5b i 8a przypomniały pieśni, które towarzyszyły Polakom w drodze do wolności.

Dyrektor szkoły- pan Dariusz Orzeszko podkreślił, iż warto pamiętać, że niepodległość to nie tylko przywilej, ale również obowiązek. To nasza wspólna odpowiedzialność za dobro Polski i Polaków. Dlatego warto korzystać z wolności, jaką mamy i wykorzystywać ją dla dobra naszego kraju.

Autor: K.F.