250 rocznica utworzenia Komisji Edukacj Narodowej- Dzień Nauczyciela

W tym roku obchodzimy 250 rocznicę utworzenia Komisji Edukacji Narodowej , pierwszej w Polsce i Europie instytucji o charakterze współczesnego ministerstwa oświaty. Powołana 14 października 1773 roku, stworzyła podwaliny nowoczesnego szkolnictwa polskiego. Wprowadziła jednolity system kształcenia, opracowała nowe programy nauczania i pionierskie podręczniki. Skupiła ludzi utalentowanych i oddanych sprawie reform. Wpłynęła na kształtowanie świadomości obywatelskiej i narodowej młodego pokolenia.

Tradycyjnie w szkołach  tego dnia obchodzimy także Dzień Nauczyciela. Klasa 7a oraz 6b przygotowały zabawną scenkę pt: „Cyganka prawdę Ci powie”. Uczniowie podziękowali nauczycielom za cierpliwość i uśmiech. Do życzeń przyłączył się Burmistrz  pan Jarosław Kaczmarek, Przewodniczący Rady Miejskiej pan Jacek Marciniak oraz dyrektor szkoły- pan Dariusz Orzeszko.

Autor: K.F.