Klasa 1a w lecznicy u weterynarza

W czwartek 8 listopada klasa 1a z panią Zytą Wojciechowską wybrała się na wycieczkę do gabinetu weterynaryjnego państwa Bobków.  Celem spotkania było poznanie pracy weterynarza, uświadomienie dzieciom, że zwierzęta to istoty żywe, też chorują i wymagają pomocy, pielęgnacji i leczenia.

Uczniowie obejrzeli gabinet weterynaryjny, dowiedziały się na czym polega praca weterynarza. Pan doktor opowiedział o sposobie pielęgnacji zwierząt domowych, pokazał jak bada się i leczy zwierzęta, a także jak należy się zachować podczas kontaktu z niebezpiecznym zwierzęciem. Dzieci poznały narzędzia medyczne potrzebne do badania zwierząt oraz leki, które podaje pupilom. Z wielkim zaciekawieniem oglądały wyposażenie  gabinetu. Pan weterynarz opowiedział do czego służą znajdujące się w nim urządzenia. Dzieci poznały mikroskop, stół do zabiegów operacyjnych, wagę oraz urządzenie do odkażania całego gabinetu. Brały aktywny udział w spotkaniu i chętnie opowiadały o swoich małych przyjaciołach i ich problemach ze zdrowiem. Pan weterynarz podkreślił konieczność mycia rąk po każdym kontakcie ze zwierzętami. Na koniec naszej wizyty dzieci podziękowały i wręczyły kwiatek doniczkowy. Dostały od gospodarza słodycze. Szczęśliwe i zadowolone wróciły do szkoły.

Autor: ZW